IMPORTANT NOTICE: Doing any economic activity from within the temporarily occupied territory of Ukraine is restricted. Any agreement related to that territory is automatically null and void. The list of the temporarily occupied territories is arranged by the Ministry of Reintegration. The level of uncertainty with regards to that list is extremely high, and there exist lots of issues that have no solution at the level of the law. The risks related to those issues potentially cover any entity on the side of the applicant. The issues of the temporarily occupied territories substantially affect the capacity of the IZOLYATSIA Foundation to support the applicants involved. It's highly recommended to the applicants to check the list of the temporarily occupied territories in advance and approach the Ministry of Reintegration for clarifications where risks arise or even possible.
IMPORTANT: If the applicant is a natural person or a natural person-entrepreneur (FOP), the subgrant provider acts as a tax agent for such applicants, and when paying (providing) the subgrant withholds on behalf of the applicant, the personal income tax of 18% and military duty of 1.5%. This means such applicants can include a maximum subgrant amount of EUR 8,050 in the project budget.
IMPORTANT! Submission of the application is only possible after completing all sections of the form and uploading of the attachments. However, uploading all the required attachments to the application is the sole responsibility of the applicant.
IMPORTANT NOTICE: It is crucial that statements made by the applicant in the letter of guarantee are true. Otherwise, the application can be rejected at any stage of the selection process. At the further stages, untrue statements shall be the legal ground for termination of the subgrant agreement, return of subgrant funding and recovery of damages.
IMPORTANT. The subgrant agreement template examples are available here: a narrative report sample, and contract sample.
Deadline:
07.07.2023 — 07.09.2023
Щодо обмежень по тимчасово окупованим територіям, — ч. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»:
«Здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами — підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.»
Щодо місцезнаходження та місця проживання:
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»:
«Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.»
Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»:
«Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи — підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах».
Термін «місцезнаходження» для юридичних осіб та «місце проживання» тепер не визначаються в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», але відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»:
«Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Господарському, Цивільному кодексах України та інших законодавчих актах.»
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Цивільного кодексу України:
«Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.»
Тобто, юридична особа зобов‘язана забезпечувати достовірність відомостей Єдиного державного реєстру та відображати в ньому зміни щодо свого місцезнаходження — фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Цивільного кодексу України:
«Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово».
Тобто, фізична особа-підприємець зобов‘язана забезпечувати достовірність відомостей Єдиного державного реєстру та відображати в ньому зміни щодо свого місця проживання — житла, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Інакше кажучи, якщо про юридичну особу чи фізичну особу-підприємця відомо, що фактично вона здійснює діяльність з іншого місця аніж це наведено в Єдиному державному реєстрі, то такою особою на виконаний покладений на неї законом обов’язок щодо забезпечення достовірності. Що має наслідком неможливість достовірної їх ідентифікації, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності, відкриття рахунків у банках тощо. Витяг з Єдиного державного реєстру з достовірними відомостями - є обов’язковим додатком до вашого проєкту в рамках Першої хвилі національних субгрантів.
Обов’язково. Витяг можна отримати онлайн за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/content/paid-search
При замовленні витягу на кроці «4. Вибір відомостей», коли треба обрати пункти для внесення до документа, треба обрати опцію «Помітити всі», що вона надається в нижній частині переліку.
У разі якщо заявником є фізична особа або самозайнята особа, зокрема фізична особа-підприємець (ФОП), надавач субгранту виконує функції податкового агента щодо таких заявників та при наданні субгранту утримує податок на доходи фізичних осіб в розмірі 18% та військовий збір в розмірі 1,5%. Тобто, Ви зможете отримати максимальну суму субгранту - 8050,00 євро для фізичних осіб або самозайнятих осіб, зокрема фізичних осіб-підприємців (ФОП). Відповідно у заявці, на платформі, ви маєте вказати максимальну суму субгранту - 8050 євро.
ФОП може бути лише 3 групи.
Українська мова.
Кожен проєкт унікальний. Ви залучаєте у команду ту кількість людей, котра необхідна для реалізації Вашого проєкту.
Зверніть увагу на опис команди: наскільки досвідченою є команда проєкту у реалізації проєктів, у тому числі у наданні описової та фінансової звітності.
На Ваш розсуд. Через партнерські ГО Ви отримуєте всю суму бюджету. У разі, якщо заявником є фізична особа, або фізична-особа-підприємець (ФОП), надавач субгранту виконує функції податкового агента щодо таких заявників та при виплаті (наданні) субгранту самостійно утримує податок на доходи фізичних осіб в розмірі 18% та військовий збір в розмірі 1,5%.
70% коштів бюджету субгранту виплачуються після участі у воркшопі з умовами субгранту (щодо вимог та рекомендацій з видимості проєкту, фінансового менеджменту, описової та фінансової звітності, моніторингу та оцінки проєкту, які відповідають стандартам програми Креативної Європи).
Виплачуються у гривневому еквіваленті євро до грн. за курсом обміну на дату продажу частини відповідного траншу від Європейської Комісії.
30% коштів бюджету субгранту виплачуються після отримання фінансового та описового звіту, який враховує витрати за проєктом, містить інформацію про реалізацію проєкту та його результати.
Виплачуються у гривневому еквіваленті євро до грн. за курсом обміну згідно до розрахунку курсу у фінансовій звітності.
Просимо врахувати, що курс на дату подання заявки може відрізнятися від фактичного курсу продажу валюти для першого траншу у розмірі 70%. Продаж валюти під реалізацію проєктів за субгрантами буде проведено лише після підписання субгрантових договорів й перед проведенням виплат для субгрантерів.
Звітність складатиметься з описового та комунікаційного блоків та фінансової звітності. Форми описової та фінансової звітності разом з детальною Інструкцією щодо фінансової звітності - будуть надані з договором на отримання субгранту, а також будуть доступні для ознайомлення через посилання на сайті програми з 16.07.2023 року.
Заповнюються дані підписанта. Підпис та печатку на етапі подання заявки - не вимагається. Заповнена Вами форма бюджету потім буде використана для оформлення додатку до договору. При підписанні договору - підпис та печатка (за наявності) на бюджеті є обовʼязковими.
Індивідуальний заявник чи заявниця повинні мати мінімум 2 роки професійного досвіду на дату подання заявки.
Митцям та активістам ми рекомендуємо подаватися через партнерські ГО. Але митці й активісти можуть також подати заявку від себе самостійно як фізичні-особи.
Організація повинна існувати не менше двох років та мати не менше двох років професійного досвіду у культурному або креативному секторі.
Партнерство не вимагається, однак для реалізації проєкту може бути передбачено національне партнерство, співпраця з іншими особами чи організаціями.
Одна й та сама організація/фізособа може подавати кілька заявок, але проєкти мають бути різними. Це не вплине на їх розгляд.
Підтриманим буде лише 1 проєкт за результатами оцінювання.
Правовласником буде той, хто створив матеріали.
До МБФ ІЗОЛЯЦІЯ не переходять майнові права інтелектуальної власності на створені матеріали. Заявник під час подачі проєкту на конкурс має надати лист-гарантію про те що: під час створення охоплюваного заявкою мистецького проєкту ним буде вжито всіх необхідних заходів щодо додержання прав інтелектуальної власності третіх осіб відповідно до вимог книги 4 Цивільного кодекса України.
Заявник запевняє, що за ініціювання цього з боку МБФ "ІЗОЛЯЦІЯ" ним будуть видані ліцензії на використання об'єктів права інтелектуальної власності створених при створенні охоплюваного заявкою мистецького проєкту — відповідно до вказівок МБФ "ІЗОЛЯЦІЯ". Ініціювання запросу ліцензій може бути пов'язано з промоцією проєкту Zmina: Rebuilding або за запитом донора. З формою листа-гарантії можна ознайомитися безпосередньо на платформі.
Співфінансування можливе, за умови, якщо заявник, проєкту та строки проєкту - одні й ті самі та немає подвійного фінансування одних й тих же самих бюджетних лінійок різними донорами.
Інший донор має бути попереджений про співфінансування також, бо кожен донор уникає подвійного фінансування одних й тих же витрат.
Тобто, наприклад, оплата праці бухгалтеру, або фінансисту – те, що не сплачуються з нашого бюджету- може бути оплачена іншим донором.
Співфінансування може бути включено до бюджету проєкту, але не є обов'язковим.
Обов’язково! У разі зміни в заходах проєкту, результатах проєкту, в команді проєкту, а також у випадку пов’язаних з цим змін у загальному бюджету проєкту, у випадку виникнення ситуацій, що можуть негативно вплинути на проєкт, зашкодити отриманню результатів проєкту, грантотримувач зобов’язаний звернутися офіційним листом-поясненням до МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ».
У разі зміни назви проєкту – необхідно звернутися офіційним листом-поясненням до МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ».У разі зміни строку проєкту – необхідно звернутися офіційним листом-поясненням до МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ».
Так, можете.
Сума субгранту не може бути більше, вона може бути менше, якщо ви будете мати можливість менше витратити коштів.
Якщо сума загальна субгранту зменшиться - то ви отримаєте відповідну різницю між фінальною сумою гранту та тим, що вже було сплачено під час першого траншу.
Додатково:
Подивитися структуру аплікаційної форми