Спадщина. Простір для роботи

  • Description
  • Application form

СПАДЩИНА. ПРОСТІР ДЛЯ РОБОТИ

навчання | мережування | гранти


Для чого: Програма розвитку спроможності та мережування для локальних операторів культури допоможе громадам ідентифікувати та/або переосмислити наявні місцеві культурні ресурси (музейні колекції, меморіальні і культурні об’єкти, діючі або потенційні туристичні магніти, об’єкти спадщини тощо), а також запропонує методологічні інструменти для створення культурних продуктів та освітніх програм, інтерпретації спадщини, роботи з власними громадами та різноманітними аудиторіями з урахуванням викликів війни. Програму впроваджують Мистецький арсенал, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, Харківський літературний музей, Одеський національний художній музей за підтримки фонду “Партнерство задля стійкості України” (ФПСУ).

Для кого: до 30 організацій, які працюють з темами культури та ідентичності – місцеві музеї, бібліотеки, культурні центри, громадські організації з регіонів, де працює ФПСУ (Чернігівська, Київська, Сумська, Харківська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська області; Херсонська, Миколаївська, Донецька, Луганська області, в тому числі, переміщені з цих регіонів організації незалежно від місця теперішнього перебування в Україні).

Що пропонуємо: Учасники програми візьмуть участь у серії лекцій та дискусій із аналізом викликів воєнного часу та практичних рішень для операторів культури, опрацюють ідеї своїх проєктів та отримають фахові рекомендації від лекторів та тренерів. В результаті пітчингу проєктів команда експертів з партнерських інституцій відбере до 12-ти проєктів, які отримають фінансування в розмірі від 150 до 500 тис. грн. (кошти на реалізацію будуть надані в матеріальній або грошовій формі залежно від спроможності та юридичної форми організації).

Фокусні теми: робота з ідентичністю (локальні та державні наративи спільної української ідентичності, переоцінка та переосмислення місцевих культурних ресурсів, інтерпретація природної та культурної спадщини, деколонізаційні процеси та практики меморіалізації); культура, спадщина і місцевий розвиток (економіка культури, залучення креативних індустрій); культура як чинник соціальної згуртованості, динамічні аудиторії в умовах війни (партиципаційні практики, залучення вразливих груп, робота з травматичними та дискусійними темами, конфліктна сенситивність та робота в травма-поінформованому підході); робота зі спадщиною та переміщеними громадами тимчасово окупованих територій.

Тривалість програми: тренінги відбудуться у змішаному форматі (онлайн та офлайн у Києві) протягом березня-квітня 2024; час для реалізації проєктів - травень-липень 2024. Програма завершиться підсумковою конференцією в Києві на початку серпня.

Термін подачі заявок: 3 березня


Програма розвитку спроможності та мережування для локальних операторів культури “Спадщина: простір для роботи” підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.

😢 Unfortunately, the application period for this program has expired.

Deadline:
09.02.2024 — 03.03.2024